سخنرانان اصلی روز بیمه در بیمه مرکزی چه گفتند؟

با توجه به اینکه 13 آذر (روز بیمه) در ایران -سال 1394- جمعه بوده است؛ لذا برنامه ها و سخنرانی هایی که معمولاً در این روز از سوی بیمه مرکزی برگزار میشود در روز شنبه 14 آذر و با حضور افراد سرشناسی مانند جناب آقای دکتر نهاوندیان - مدیر دفتر رئیس جمهور - و جناب آقای طیب نیا -وزیر اقتصاد و دارائی- و جناب آقای امین -رئیس بیمه مرکزی- انجام گرفت.

خوشبختانه وعده های خوبی از لابه لای سخنان ایشان شنیده میشود که از جمله آن میتوان به وعده حذف مالیات بر ارزش افزوده از بیمه ها اشاره کرد که نهاوندیان و طیب نیا هردو بدان اشاره کرده بودند که در صورت همکاری مجلس میتواند صورت پذیرد.
همچنین ارزیابی شرکت های بیمه گر با مقیاس جدید توانگری مالی ، توسط رئیس بیمه مرکزی اعلام شد، که با رعایت این شاخص ، خیلی از شرکتها که مدیریت های ضعیفی دارند و در حالت ورشکستگی قرار گرفته اند ، مشخص میشود و نمیتوانند بیش از ظرفیت تعیین شده توسط بیمه مرکزی ، از بازار بیمه سهم بردارند.

همچنین حذف مالیات ارزش افزوده نیز ، به جهت آنکه باعث کاهش مبلغ بیمه نامه میشود و نهایتاً باعث تأمین رفاه بیشتر بیمه گزاران -که هدف اصلی بیمه میباشد- خواهد شد؛ از جمله نکات سخنرانی های روز بیمه در بیمه مرکزی بود.

 

امیدواریم که مجموعه شرکتهای بیمه با هدایتگری بیمه مرکزی بتوانند، مجدداً به بازار بیمه رونق را بازگردانند.

 

وبسایت بیمه تهران
www.bimetehran.com

One thought on “سخنرانان اصلی روز بیمه در بیمه مرکزی چه گفتند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.