بیمه نفتکش ایرانی در آبهای چین

در حادثه آتش سوزی نفتکش ایرانی ، که در تاریخ 1396/11/17 در آبهای چین دچار حریق شد ؛ 32 ملوان ایرانی و بنگلادشی نیز مفقود شدند. همچنین ارزش این نفتکش که بین 3 شرکت داخلی و خارجی بیمه شده است ، حدود 32 میلیون دلار بوده است .
30% در بین شرکتهای ایرانی و 70% ارزش با یک شرکت بیمه نروژی اتکایی شده بود .
و از سهم 30% داخلی نیمی از آن با بیمه مرکزی جمهوری اسلامی اتکایی شده بود .
2 شرکت بیمه البرز و بیمه ملت به ترتیب 20 و 10 درصد از سرمایه را بیمه کرده بودند .
همچنین محتویات نفتی و گازی این نفتکش نیز بعهده خریدار کره ای بوده است که بیمه شود .

دیه در سال جدید

مبلغ دیه در سال 1397 توسط مدیریت روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه
مبلغ 231 میلیون تومان اعلام شد.
به این ترتیب میزان دیه در ماه های عادی 231.000.000 تومان و در ماه های حرام
با اضافه شدن ¹⁄³ (ثلث) مبلغ دیه ؛ مبلغ دیه 308.000.000 تومان خواهد شد .

لازم به ذکر است که مقدار دیه در سال 1396 در ماه های عادی 210.000.000 تومان بوده
که با افزایش حدود 10درصد , در سال 1397 همراه بوده است؛ و همچنین
مقدار دیه در سال 1395 در ماه های عادی 190.000.00 تومان بوده
که با افزایش حدود 10 درصد , در سال 1396 همراه بوده است .

بیمه نامه موتور سیکلت بدون جریمه شد

تاریخ خبر , ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
در نشست خبری رییس بیمه مرکزی اعلام شده است , با تصویب مجمع صندوق تأمین خسارات بدنی, کلیه موتورسیکلت هایی که فاقد بیمه هستند و طبق قانون بیمه ؛ مشمول دیر کرد و جریمه هستند , از ابتدای اسفند سال ۱۳۹۵ مشمول بخشودگی کلی جرایم بیمه خواهند شد . یعنی بیمه نامه ثالث موتورسیکلت ها از ابتدای اسفند ۱۳۹۵ بدون جریمه ۲۲۰ هزار تومانی صادر خواهد شد.

یادآور میشود که صندوق تامین خسارات بدنی بیمه مرکزی که سرمایه آن از جرایم دیرکرد بیمه های مسولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری در قبال اشخاص ثالث تأمین میشود , میتواند با مصوبه مجمع , دریافت جرایم را معلق کند .
امیدواریم که با اتخاذ شیوه های صحیح , فرهنگ بیمه کردن جایگزین قوانین خشک جریمه کردن شود

هم اکنون برای خرید و سفارش بیمه بر روی «سفارش بیمه موتورسیکلت» کلیک نمایید و یا با شماره ۶۶۵۹۵۷۵۴ تماس حاصل فرمایید

 

سفارش بیمه موتور سیکلت

سخنرانان اصلی روز بیمه در بیمه مرکزی چه گفتند؟

با توجه به اینکه 13 آذر (روز بیمه) در ایران -سال 1394- جمعه بوده است؛ لذا برنامه ها و سخنرانی هایی که معمولاً در این روز از سوی بیمه مرکزی برگزار میشود در روز شنبه 14 آذر و با حضور افراد سرشناسی مانند جناب آقای دکتر نهاوندیان - مدیر دفتر رئیس جمهور - و جناب آقای طیب نیا -وزیر اقتصاد و دارائی- و جناب آقای امین -رئیس بیمه مرکزی- انجام گرفت.

خوشبختانه وعده های خوبی از لابه لای سخنان ایشان شنیده میشود که از جمله آن میتوان به وعده حذف مالیات بر ارزش افزوده از بیمه ها اشاره کرد که نهاوندیان و طیب نیا هردو بدان اشاره کرده بودند که در صورت همکاری مجلس میتواند صورت پذیرد.
همچنین ارزیابی شرکت های بیمه گر با مقیاس جدید توانگری مالی ، توسط رئیس بیمه مرکزی اعلام شد، که با رعایت این شاخص ، خیلی از شرکتها که مدیریت های ضعیفی دارند و در حالت ورشکستگی قرار گرفته اند ، مشخص میشود و نمیتوانند بیش از ظرفیت تعیین شده توسط بیمه مرکزی ، از بازار بیمه سهم بردارند.

همچنین حذف مالیات ارزش افزوده نیز ، به جهت آنکه باعث کاهش مبلغ بیمه نامه میشود و نهایتاً باعث تأمین رفاه بیشتر بیمه گزاران -که هدف اصلی بیمه میباشد- خواهد شد؛ از جمله نکات سخنرانی های روز بیمه در بیمه مرکزی بود.

 

امیدواریم که مجموعه شرکتهای بیمه با هدایتگری بیمه مرکزی بتوانند، مجدداً به بازار بیمه رونق را بازگردانند.

 

وبسایت بیمه تهران
www.bimetehran.com

توضیح مختصر درباره بیمه آتشسوزی

توضیح مختصر درباره بیمه آتشسوزی

بیمه نامه آتشسوزی در فرهنگ بیمه ای کشورمان جایگاه خوبی دارد و این رشتۀ بیمه جزء سودآورترین رشته های بیمه، برای شرکتهای بیمه گر میباشد. خوشبختانه نرخ های بیمه نامه آتشسوزی در گروه مسکونی مناسب است و برخی از موسسات - مانند بانکها - برای تبلیغات خود از ارائه رایگان آن به بیمه گزاران استفاده میکنند.

خطرات اصلی تحت پوشش بیمه نامه آتشسوزی   آصا (آتشسوزی، صاعقه، انفجار) میباشد و پوشش های اضافی / تبعی نیز میتواند به پوشش های اصلی الحاق شود؛ مانند :

پوشش خطر زلزله ، سیل ، آتشفشان ، ترکیدگی لوله های آب ، سرقت با شکست حرز ، برداشت ضایعات ، خسارات ناشی از برف و باران ...

همچنین این بیمه نامه برای واحدهای صنعتی و اداری(غیرصنعتی) قابل ارائه میباشد که در حوزه خدمات و تولید شناخته شده است.

 

وبسایت بیمه تهران
www.bimetehran.com

زندگي در سايه آرامش

در دوره اي زندگي ميكنيم كه تروريست ها و مزدوران وهابي با پيروي ازرفتار پيشينيان خويش ؛ خون انسانهاي مظلوم را ميريزند و دولتهاي غربي تنها ناظران اين حوادث هستند و اين رفتارهاي وحشيانه را فقط در معادلات سياسي ، ارزيابي ميكنند !!

و سايتها و خبرگزاري هاي وابسته به غرب، در زماني كه وقايع تروريستي ايشان را تهديد ميكند ، فعال ميشوند.

اميدواريم كه وجدان ها بيدار شود و مردم با پيروي از فطرت ها ، در كنار هم زندگي با صلح وآرامشي داشته باشند.

 

مدیریت وبسایت بیمه تهران
www.bimetehran.com

ارتباط استرس و فعالیت شغلی

استرس کلمه آشنایی است که اکثر مردم با مفهوم آن آشنا هستند و معمولاً سعی میکنند به هر نحوی میزان آنرا در محیط خانه و کارشان کمتر کنند. وجود استرس در محیط های شغلی و در رده های مختلف مدیریتی متفاوت است و البته نحوه مدیریت استرس هم میتواند متنوع باشد.
وجود استرس بر سلامت افراد تاثیر منفی دارد، همینطور بر خلاقیت و بازدهی فکری و عملی آنها نیز اثر سوء میگذارد.
مدیران با سابقه سعی میکنند عوامل استرس زا را از محیط فکر و کارشان دور نگه دارند که البته نتیجه آن میتواند افزایش خلاقیت و بازدهی چند برابر در اجرای عملیاتشان باشد.
یکی از عوامل کاهنده استرس ، انتقال استرس به سایرین است!! که بیمه گران، آنرا "انتقال ریسک" نامیده اند. شرکتهای بیمه وظیفه دارند تا با دریافت حق بیمه ، بار روانی و استرس ناشی از عملیات مختلف را ؛ از موسسات و شرکتها و افراد به خودشان منتقل کنند، تا گروه های فوق بتوانند به راحتی در اجرای مراحل کار تخصصی شان گام بردارند.

 

وبسایت بیمه تهران
www.bimetehran.com

شهادت حجاج بیت الله در سرزمین مِنا

بدینوسیله ضایعه شهادت تعداد زیادی از هموطنان عزیز ایرانی را در سرزمین وحی و در منطقه مِنا به خانواده های ایشان و همه کسانی که از این اتفاق محزون شده اند ، تسلیت عرض مینماییم و امیدوار هستیم که ریشه فساد و کفر هرچه زودتر به دست شمشیر برّان الهی بر روی زمین ، قطع شود .

 

مدیریت وبسایت بیمه تهران
www.bimetehran.com